MOR Endüstriyel Elektronik
Tekne Yat ve Gemi İçin Otomasyon Çözümler

Otomasyon Sistemleri

MOR Endüstriyel Yat Otomasyon sistemleri.   Otomasyonun tarihi gelişiminde sanayi devriminin başlangıcı önemli bir dönem olsa bile kökleri Arşimet‘in formüle ettiği Kaldıraç sistemine kadar uzanmaktadır. İnsanoğlu gelişen ihtiyaçları doğrultusunda önce küçük aletler, Bilim ve Teknolojinin gelişmesiyle Sanayi devriminin de etkisiyle makineleşmeye doğru yol almıştır. Bu durum zorunlu olarak bir dizi ihtiyacı da beraberinde getirmiştir. Otomasyon olarak tabir edilen kavram bu zorunluluklardan biridir.

Yat Otomasyon Sistemi

  Yat, Mega Yat ve Gemi gibi bir çok deniz taşıtları birden fazla sistem ve makinenin tümleşik çalışması sonucu deniz üzerinde Seyrüsefer yapmaktadır. Bu durum muazzam bir bilgi trafiğine, birden fazla sistemin kontrol edilme ihtiyacını doğurmaktadır. İtici pervaneyi döndüren Ana Makinenin durumunu görmek, Makine dairesindeki ısıyı kontrol etmek, Elektrik ihtiyacını karşılayan jeneratörün durumunu, elde edilen gücün kontrolünü, Aydınlatma ve Seyir lambaları gibi bir çok durumun görüntülenmesi ve kontrolü bu ihtiyaçlardan bazılarıdır. MOR Endüstriyel olarak Gemi ve Yat Otomasyonu Hizmeti veriyoruz. Yat Otomasyon Hizmetlerimizi genel olarak şu başlıklar altında toplayabiliriz.

  • Seyrüsefer Sistemleri Kontrol ve İzlenmesi
  • Güç Dağıtım Sistemleri Kontrol ve İzlenmesi
  • Aydınlatma Sistemleri Kontrol ve İzlenmesi
  • Seyir Güvenliği Kontrol ve İzlenmesi
  • Eğlence Sistemleri Kontrol ve İzlenmesi
  • Otomasyon Yazılımı
Yat Otomasyon Çözümleri
Seyir Güvenliği Otomasyon
Seyrüsefer Sistemleri Kontrol ve Otomasyon

Seyrüsefer Sistemleri Kontrol ve İzlenmesi

Yatlarda Ana makine start vermek otomasyon sisteminin temel başlangıcı, MOR Endüstriyel Yat Otomasyon sistemi ile bu özellik ve bunun gibi bir çok özelliği gerçekleştirmek mümkün. Makine dairesinin ısı kontrolü havalandırma kontrolü de son derece kolay yapabileceğiniz yazılım ara yüzü üzerinden dokunmatik ekrana basmak kadar kolay. Sıvı seviye kontrolü ile Yakıt seviyesi, Tatlı su seviyesi kontrollü de göstergeler yazılım ara yüzünden ulaşmak mümkündür.

Güç Dağıtım Sistemleri Kontrol ve İzlenmesi

Aydınlatma Sistemleri Kontrol ve İzlenmesi

Seyir Güvenliği Kontrol ve İzlenmesi

Eğlence Sistemleri Kontrol ve İzlenmesi

Otomasyon Yazılımı

MOR Endüstriyel Yat Otomasyon Sistemi ekran görüntüleri.

Makine Dairesi Isı Kontrol Otomasyonu
Pompa Kontrol Otomasyonu
Yat Otomasyonu
Jeneratör Otomasyonu
info@morendustriyel.com

Teknik Bilgi ve Destek için Telefon Numaramız ve Eposta adresimiz

0850 450 95 60

Yat Otomasyon Sistemleri

Ürün Katalog ve detaylı bilgi için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.