MOR Endüstriyel Elektronik

USAFE ve Denizde Güvenlik

 Denizde acil durum söz konusu olduğunda ilk aklımıza gelen can simidi ve can yeleği olur. Kisbee halkası ya da Perry şamandırası olarak da bilinen  orijinal cankurtaran kemeri, can simidi icat edilmesinden bu yana geçen 300 yılda pek bir şey değişmedi. Şimdiye kadar! Akıllı tasarımı ve yenilikçi teknolojiyi birleştiren USAFE , en zorlu deniz koşullarında bile boğulan bir kazazedeye hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşan kendinden tahrikli, uzaktan kumandalı can simidi  veya uzaktan kumandalı cankurtaran oluşturmak için tekerleği tam anlamıyla yeniden icat etti. Uzaktan kumandalı can simidi yaptı. Kontrol edilebilir can simidi ile denizde hayat kurtarmak parmaklarınızın ucunda.

Gerçekler ve Uzaktan Kumandalı Can Simidinin Önemi!

   Boğulma  dünya çapında önde gelen 10 ölüm nedeninden biridir. Her yıl 372.000 kişi boğulmaktan ölüyor. Erkeklerin boğulma olasılığı kadınlara göre iki kat daha fazladır. Boğulanların yarısından fazlası 25 yaşın altında. Her gün her saat boğularak ölen yaklaşık 42 ölüm olayı olduğu bilinmektedir. Düşük ve orta gelirli ülkelerdeki boğulma oranları, yüksek gelirli ülkelere göre üç katın üzerindedir. Denizde acil durum söz konusu ise kontrol edilebilir can simidi ile bu kazaların önüne geçmek çok daha kolay ve güvenli. Bir çok kaza vb olayda erken müdahale çok önemlidir. Bu oranların büyük bir kısmı zamanında müdahale edilememekten kaynaklanıyor. USAFE Uzaktan Kumandalı Can simidi veya diğer adıyla Uzaktan Kumandalı Cankurtaran ile kazazedeye müdahalenin süresi kısalmaktadır.

"Denizde Hayat kurtarmanın geleceği burada"

Biz Kimiz?

 USAFE®, suyu sevenlerden oluşan bir ekiptir  – hayatı boyunca denizci, kürekçi, dünya çapında okyanus yarışçıları, sörf cankurtaranları, profesyonel denizciler ve daha fazlası. Suda çalışmanın, oynamanın ve keyifli vakit geçirmenin risklerini ve tehlikelerini derinlemesine anlayarak, çığır açan buluşumuzu büyük bir motivasyonla yarattık; Dünyanın her yerinde denizde hayat kurtarmakBu tutkuyu mekanik, elektrikli ve elektronik bileşenlerin geliştirilmesindeki engin deneyimle ve mevcut en ileri teknolojilerden bazılarıyla birleştiren USAFE®, şu ana kadar 69 ülkede patentli nihai ilk müdahale şirketidir. MOR Endüstriyel USAFE Türkiye satış temsilcisidir.

Neden USAFE®?

 Denizde boğulan bir kişiyi kurtarma girişiminin başarısı, yardıma ihtiyacı  olan kişiye ulaşmak  için geçen süre ile doğrudan ilişkilidir. Denizde hayat kurtarmak önemlidir. Boğulma senaryosunda, USAFE® kontrol edilebilir can simidi, uzaktan kumandalı cankurtaran ile herhangi bir ek canı riske atmadan kişiye saniyeler içinde ulaşabilir ve onu güvenli bir yere geri döndürebilir.

 İster arama kurtarma hizmetlerinde , ister ticari gemi , isterse kendinize ait özel bir yat olsun, denize adam düşme kazalarında gemide bir USAFE® bulundurmak, yaşam ya da ölüm arasında fark yaratan bir durum yaratabilir.

USAFE® - Nedir Nasıl Çalışır

Kendinden tahrikli cihaz suya atılır ve daha sonra uzaktan kumanda ile yardıma ihtiyacı olan kişiye yönlendirilir. Orada, yardım gelene kadar yüzdürme sağlar veya kişiyi güvenli bir yere getirmek için kullanılabilir.

Evet! USAFE® hem yetişkinlerin hem de çocukların kurtarılması için tasarlanmıştır – cihazda herhangi bir ayarlama gerekmez.

USAFE®, indüksiyon yoluyla yeniden şarj olur. Tam dolu hali ile 30 dakika bağımsız olarak çalışabilir. 

USAFE®, can simidi yasa veya yönetmeliklerin gerektirdiği diğer kurtarma ekipmanlarının yerini alması için değil tamamlaması amaçlanarak üretilmiştir. Denizde hayat kurtarmak için klasik can simidinin efektif kullanılamadığı acil durumlarda kullanılmaktadır. Denizde acil durumlarda kazazedeye ulaşma süresinin kısaltılmasına yönelik inovatif bir tasarımdır.

Hızlı

USAFE®, 15 km/sa azami hıza ulaşır ve görüş alanı içinde çalışır. Göz teması ile yönlendirildiği için kurtarma operasyonu esnasında kazazede görüş alanı içinde olmalıdır, görüş önemlidir.

Basit

USAFE® 13 kg ağırlığındadır.  Ergonomik yapısı sayesinde suya atmanız yeterlidir. 100cm x 80cm x 20cm ölçülerindedir.Fazla alan kaplamaz.

Güvenli

USAFE®'yi çalıştırmak için özel bir eğitim gerekmez - kullanımı sezgiseldir. Suya atıldıktan sonra, bir joystick'e benzer basit bir kontrol kullanılarak yönlendirilir.

Çift Türbinli Yapı

Dünya çapında 72 ülkede patentli olan ikili türbin sistemimiz, USAFE’in dalgalar tarafından tersine dönse bile hedef doğrultusunda devam etmesini sağlar.

Kontrol Edilebilir Can Simidi

Su geçirmez uzaktan kumandamız son derece hassas, sezgiseldir ve yalnızca tek elle çalıştırılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır ve her koşulda kullanım kolaylığı sağlar. Sistem, pil seviyesi dahil olmak üzere temel teşhislerin uzaktan izlenmesine izin veren bir mobil uygulama içerir.

Güvenlik Işıkları

USAFE’nin yerleşik LED sistemi, karanlıkta bile uzun mesafeli görüş sağlayan yanıp sönen flaş ışıklarından oluşur.

Yüksekten Kullanıma Uygun

USAFE, deniz seviyesinden 30 metre yüksekliğe kadar açılabilir. Alçaktan uçan bir uçaktan, bir uçurumdan veya bir köprüden suya fırlatın.

USafe denizde acil müdahale ve denizde hayat kurtarmak için

Canlı Demo İçin

Lütfen Randevu Alınız