MOR Endüstriyel Elektronik

Endüstriyel Tip Sualtı Kamera Sistemleri

Endüstriyel Tip Su altı Kamerası

HullEyes®​ Sualtı Gövde Kameraları

   MOR Endüstriyel Elektronik firması olarak faaliyette bulunduğumuz uzun yıllar boyunca her zaman hizmet konumuz olan Endüstriyel ortamlar ve özellikle Denizcilik alanında Gemi inşa sektörüne yönelik; Yeni inşa, faaliyette olan Ticari gemi, Askeri gemi, Hizmet botları ve Yatlar için deniz şartlarına uygun, İMO ve Klas kurallarına uygun Marin Tip Kamera sistemleri, görüntüleme sistemleri tedarik ve üretimi üzerine odaklandık. Bu süreçte bir çok projeyi hata geçirdik ve daha iyi hizmet vermek adına eksik gördüğümüz konularda kendi öz kaynaklarımızı kullanarak AR-GE faaliyetlerinde bulunduk. Bu zor ve meşakkatli çalışmalarımızın sonucu olarak, ülkemizde referans oluşturacak bir dizi ürün grubunu üretmeyi başardık.                        HullEyes® Sualtı Gövde Kameralarını üreterek hizmetinize sunuyoruz.

HullEyes® HllE 4MP 1080p Full HD IP Kamera Genel Özellikleri

HullEyes® ve Su Basıncı

   HullEyes® Sualtı Gövde kameralarının tasarım çalışmalarında yüksek su basıncı altında çalışabilir olmasına özen gösterdik, ortalama derinliği 500mt referans alarak ilk önce ürünü test edeceğimiz kabini tasarlayıp ürettik. HullEyes® Kamera tasarımı tamamlanıp ilk prototipler sırasıyla 5-10 Bar, 10-20Bar, 20-30Bar ve son olarak 48Bar basınç altında teste tabi tuttuk. Yaptığımı AR-GE çalışmaları meyvesini verdi, evet testler başarılı oldu ve bu başarılı testler sayesinde gururla bu gün yazıyı yazabiliyoruz. Şu an için 50Bar basınç altında çalışıyor. HullEyes® Sualtı Gövde Kameralarında Hedef derinlik 5000 metredir.

HullEyes® ve Korozyon

   Dünyanın üçte ikisini kaplayan deniz suyu doğada bulunan hemen hemen bütün tuzları oldukça yüksek derişimde içinde bulunduran bir elektrolittir. Deniz suyunda çok çeşitli organik ve anorganik moleküller bulunur. Bu kompleksler çok az bile olsalar korozyon mekanizmasını önemli derecede etkileyebilirler. 

   HullEyes® Sualtı Gövde Kameraları bilinen deniz suyu korozyonuna karşı en dayanıklı malzemelerden olan özel alaşım Alüminyum Bronz malzemeden üretilmişlerdir. HullEyes® Yat, motor yat, yelkenli gibi gezi teknelerinin su kesiminin altına Karina (Draft) gelen kısımlara montajlanabilir bir dizayna sahiptir. Endüstriyel tip sualtı kamerası olan HullEyes® Sualtı kameraları deniz suyuna ve korozyonlu ortamlara mukavemeti yüksek olan Alüminyum Bronz malzemeden imal edilebileceği gibi  316 Paslanmaz Çelik ve 7075 Serisi Alüminyum üzeri sert eloksal (hard anodized) kaplama ile imal edilebilir profesyonel sualtı kameralarıdır.

 

HullEyes® Görüntüleme

HullEyes® Sualtı Gövde Kameraları Low Light (Düşük Işık) teknolojisi ile en loş ışıklı ortamlarda bile yüksek kaliteli renkli görüntülerin yakalanmasını sağlar. Gerçek WDR Geniş Dinamik Aralık (Wide Dynamic Range) teknolojisi ile güçlü arka aydınlatmada bile net görüntüleme sağlar. Full HD, Ultra HD 4K seçenekleri ile görsel açıdan son derece verimlidir ve ihtiyacınıza tam olarak cevap verir. Analog ve IP seçenekleri ile hizmetinize sunulur. Onvif teknolojisi ile 3. parti sistemler ile entegre çalışabilir. HullEyes® Su Altı kameraları size kusursuz bir su altı görsel deneyimi yaşatır.

 

HullEyes® Nerede Kullanılır?

   HullEyes® Sualtı Gövde Kameraları  Yat, motor yat, yelkenli gibi gezi teknelerinin su kesiminin altına (Draft) gelen kısımlara montajlanabilir bir dizayna sahipken müşterilerimizden gelen talep ve istekler doğrultusunda Deniz endüstrisi haricinde bir çok farklı sektör ve alanda test ve gözlem kamerası olarak da kullanılabilir bir yapıya bürünmüştür.

   HullEyes® kameraların kullanılabileceği alanlara örnek olarak üretim prosesinde su veya sıvı havuzları olan bir kimya tesisinde sürecin takibinde, Alabalık veya Balık üretim çiftliklerinde süreçlerin takibinde, gözlemlenmesinde (Deniz ve Karadaki tesislerde), Limanlarda Su altı savunma ve görüntülenmesinde, Baraj ve Hidroelektrik santrallerinde kısacası suyun olduğu bir çok alanda kullanılabilir.  Kameralar IP68 tam sızdırmazlık sertifikasına sahiptir, kameralarımızı 100 metre, 250 metre ve 500 metre derinlik seçenekleriyle hizmetinize sunuyoruz.

   HullEyes® Sualtı Gövde kameraları ile suyun altını görmek için içinde olmanıza gerek yok,  size kusursuz bir su altı deneyimi yaşatır.